Jak wybrać dobrą huśtawkę ogrodową?

nowoczesne huśtawki ogrodowe

Dla wielu właścicieli ogrodów nieodłącznym elementem aranżacji są nowoczesne huśtawki ogrodowe. Najbardziej z takiej zabawki zadowolone są dzieci, ponieważ mogą całymi dniami bujać się na świeżym powietrzu, ale także dorośli chętnie z nich korzystają, ponieważ mogą się tam relaksować i wypoczywać.

Na rynku dostępne są różne modele huśtawek, które różnią się od siebie przeznaczeniem oraz parametrami. Warto więc podczas zakupu zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów.

Co należy sprawdzić przed zakupem huśtawki ogrodowej?

Materiał wykonania to pierwszy i najważniejszy czynnik, na który należy zwrócić uwagę, gdy interesuje nas huśtawka ogrodowa wisząca. Producenci oferują modele zaprojektowane z drewna, tworzywa sztucznego, metalowe konstrukcji albo aluminium.

Wybierając konkretną huśtawkę do ogrodu albo na taras, trzeba także zwrócić uwagę na funkcjonalność. Dobrym pomysłem są te większe z rozkładanymi siedziskami, dzięki czemu w okresie lata posłużą jako łóżko, gdzie będziemy mogli kołysać dziecko do snu albo sami sobie uciąć drzemkę.

Nowoczesna huśtawka ogrodowa powinna być:

  • zaprojektowana z wysokiej jakości materiałów,
  • odporna na zmienne warunki atmosferyczne,
  • odporna na obciążenia,
  • dopasowana stylem do ogrodu,
  • stabilna nawet podczas silnego wiatru,
  • bezproblemowa w utrzymaniu czystości,
  • bezpieczna dla użytkownika.

W jakim miejscu powinna być ustawiona wisząca huśtawka w ogrodzie?

Nowoczesne huśtawki ogrodowe z tego sklepu, mogą być ustawione zarówno pod zadaszeniem, jak i na słońcu. Mniejsze modele można postawić pod drzewem albo w pobliżu posadzonych roślin. W nowoczesnych aranżacjach taka bujawka będzie bardzo dobrze prezentować się na idealnie przystrzyżonym trawniku.