Ławka do salonu – zwykłe siedzisko czy element dekoracji wnętrza?

ławka pikowana glamour

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu; przecież to tam z reguły spotykają się goście, rodzina ogląda telewizję i spędza wspólnie czas. Z tego powodu wiele osób szczególnie dba o wszelkie detale salonu, takie jak kolory zasłon czy rolet, odcienie ścian i meble. Co mogłoby pomóc nadać wnętrzu niepowtarzalnego klimatu i oryginalności, a jednocześnie uczynić przytulnym? Bez wątpienia ławka pikowana glamour!

Cechy ławki idealnej

Oczywiście zasadniczym zadaniem ławki do salonu jest podtrzymywanie osoby siedzącej. Z tego powodu podczas zakupu należy upewnić się, czy produkt został wykonany z dobrej jakości materiałów. Najważniejszym elementem ławki są jej nogi; producenci oferują różne warianty tego typu siedzisk, najpopularniejszymi jednak modelami są te z nogami metalowymi bądź drewnianymi. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku obić: na rynku dostępnych jest całe mnóstwo ław do salonowych z najróżnorodniejszymi jakościowo obiciami. Aby nowoczesna ławka pikowana do salonu świetnie się prezentowała i służyła długie lata, należy upewnić się, czy:
– materiał obicia jest odporny na mechacenie i pęczkowanie; warto również zwrócić uwagę na możliwość usuwania z niego ewentualnych plam,
– miejsce łączeń nóg ławy z pozostałymi elementami mebla wygląda na solidne (w przypadku nóg wykonanych z metalu ważne są także miejsca spawów).

Ławka duszą salonu

Wybierając pikowaną ławkę glamour, należy dopasować ją kolorystycznie do reszty salonu. Barwa obicia może zostać dobraną do:
– zasłon,
– dywanu,
– dodatków w postaci serwetek, obrusów,
– koloru ścian lub motywu tapety.
Oczywiście nie musi ona być taka sama, jak wyżej wymienione odnośniki – ławka wyśmienicie może prezentować się jako dodatek kontrastujący z otoczeniem. Na przykład czarne lub czekoladowe obicie ławki w salonie może świetnie wyglądać w zestawieniu z białymi ścianami.