Wybór plakatów do małego salonu

plakat na sciane

Aranżacja salonu o niewielkiej powierzchni może być wyzwaniem. W nadaniu mu odpowiedniego charakteru dużą rolę odegrają ozdoby i dodatki. W urządzaniu małych pomieszczeń wyjątkowo istotne jest to, aby wywołać efekt przestrzenności. Salon nie powinien sprawiać wrażenia ciasnego. Jakie plakaty i grafiki sprawdzą się w niewielkich wnętrzach?

Plakaty do salonu optycznie powiększające przestrzeń

Do małych pomieszczeń warto wybierać jasne grafiki, które będą odbijały światło. To szczególnie dobry pomysł w przypadku ciemnych wnętrz wymagających rozświetlenia. W tej roli sprawdzi się również obrazek z błyszczącymi elementami. Innym pomysłem na wytworzenie efektu przestrzenności będzie plakat do pokoju z wrażeniem głębi. W tej kategorii można odnaleźć wiele grafik przedstawiających zarówno klasyczne, jak i nowoczesne wzory. Fotografie świata przyrody i pejzaże przedstawione w sposób realistycznie oddający ich trójwymiarowość, doskonale sprawdzą się w małym pomieszczeniu. Swoją rolę spełnią również fantastyczne sceny i abstrakcyjne motywy, takie jak spirale.

Modne plakaty do pokoju o małej powierzchni

Najmodniejsze aktualnie style wnętrzarskie to między innymi boho i konwencja skandynawska. Plakaty z Galerii Plakatu, które sprawdzą się w takich aranżacjach mogą nawiązywać do świata natury i codziennego życia. Dobrze sprawdzą się tu również motywy drewnianych elementów oraz zestawienia bieli z czernią. Odpowiednio dobrane ozdoby na ścianę nadadzą wnętrzu przyjemnego wyglądu i ciekawego charakteru. Umożliwią również jego optyczne powiększenie.