Jaki płyn do dezynfekcji powierzchni 5l wybrać?

plyn do dezynfekcji powierzchni

Dezynfekcja to jeden z powszechnie stosowanych sposobów w celu usunięcia bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów. Wykorzystywana jest przede wszystkim w obiektach publicznych, ale można ją także stosować w warunkach domowych. Aby skutecznie przeprowadzić cały proces, niezbędne są profesjonalne środki chemiczne. Takim przykładem jest płyn do dezynfekcji powierzchni 5l: efektywny i wydajny.

Płyn do dezynfekcji powierzchni 5l – gdzie stosować?

plyn do dezynfekcji powierzchni

Większość preparatów do dezynfekcji powierzchni powstaje na bazie alkoholu etylowego. Jeśli producent nie wskazuje inaczej, nie powinny być stosowane na powierzchniach, które mają bezpośredni kontakt z żywnością. Odpowiednio skomponowany skład sprawia, że produkt wykazuje właściwości:

  • bakteriobójcze,
  • wirusobójcze,
  • grzybobójcze.

Produkt przeznaczony jest do stosowania na powierzchni biurek, blatów, szafek, a także urządzeń elektronicznych (klawiatur, telefonów). Znajduje również zastosowanie do czyszczenia uchwytów, klamek i urządzeń sanitarnych, a także pozostałych powierzchni odpornych na działanie alkoholi.

Płyn do dezynfekcji powierzchni 5l – jak używać?

Dostępny w wydajnym pojemniku 5 litrowym preparat do dezynfekcji powierzchni, taki jak na tej stronie internetowej, można używać na kilka sposobów. Przelewając go do opakowania z dyfuzorem, można wygodnie spryskiwać wybraną powierzchnię lub przecierać płynem bezpośrednio z opakowania. Po aplikacji należy pozostawić preparat na około 5 minut. Po tym czasie można przetrzeć czyszczoną powierzchnię. Czynność należy powtarzać regularnie zgodnie z harmonogramem.