Nowoczesna bateria wannowa z mieszaczem – co trzeba wiedzieć?

bateria wannowa

Klasyczne baterie wannowe znikają z rynku, a na półkach sklepowych coraz częściej pojawiają się nowoczesne rozwiązania. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają baterie wannowe z praktycznym mieszaczem, które pozbawione są dwóch klasycznych pokręteł. Dzięki mieszaczowi zarówno włączenie strumienia wody, jak i również regulowanie jej temperatury jest bardzo proste.

Co warto wiedzieć?

Nowoczesna bateria wannowa z mieszaczem wyróżnia się tylko jednym pokrętłem albo specjalnym przyciskiem,. Między innymi dlatego też opisywane baterie nazywane są jednouchwytowymi. W dużej mierze to właśnie dzięki takiej nietypowej konstrukcji możliwe jest błyskawiczne ustawienie odpowiedniego natężenia strumienia tylko jednym ruchem. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Dzięki mieszaczowi nie ma ryzyka samoczynnego przestawienia się pokręteł, które bardzo często pojawia się przy nagłej zmianie ciśnienia wody.

O czym należy pamiętać?

Jednouchwytowa bateria wannowa nie sprawdzi się najlepiej w łazienkach, gdzie woda nagrzewana jest za pomocą popularnego piecyka elektrycznego albo za pomocą piecyka gazowego. W takiej sytuacji posługiwanie się tylko jednym pokrętłem może doprowadzić do wygaśnięcia podgrzewacza w sytuacji, gdy jeden element przesunie się na stronę odpowiadającą zimnej wodzie.

Jakie baterie wybrać do łazienki?

Aby wybrać odpowiednie baterie wannowe, należy zwrócić uwagę nie tylko na własne preferencje i indywidualny gust, ale również na techniczne uwarunkowania strefy kąpielowej. Ogromną rolę odgrywa przede wszystkim usytuowanie wanny. Jeżeli wanna jest otoczona z kilku stron i nie stoi swobodnie to niestety nie można skorzystać z wszystkich dostępnych rozwiązań. Kluczem do sukcesu jest to, aby dokładnie zbadać bieg instalacji wodnej. W dużej mierze to właśnie ułożenie rur warunkuje, z której technologii najbardziej opłaca się skorzystać. Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest sposób doprowadzenia ciepłej wody. Przy gazowym i elektrycznym podgrzewaczu przepływowym można skorzystać tylko z niektórych rozwiązań.