Oświetlenie salonu – jak podkreślić przytulny charakter wnętrza?

Oświetlenie salonu

Odpowiednie do oświetlenie salonu odgrywa istotną rolę w aranżacji przestrzeni. Dzięki dobrze dobranym lampom możliwe jest nadanie pomieszczeniu pożądanego charakteru. W większości domów salon pełni wiele różnych funkcji. Dlatego również umieszczone w nim źródła światła powinny dopasowywać się do wielu sytuacji. Jak urządzić praktyczne i przytulne wnętrze?

Wybór wielofunkcyjnych lamp

W pokoju dziennym spędza się czas w gronie rodziny lub znajomych. Jest to również pomieszczenie umożliwiające zaznanie relaksu po ciężkim dniu. Domownicy często oddają się tutaj lekturze lub oglądają filmy. Oprócz głównej lampy sufitowej warto więc umieścić w salonie dodatkowe źródła światła. Na jakie warto się zdecydować?

W miejscu do czytania zaleca się umieścić lampę stojącą stołową lub podłogową. Żarówka o jasnym blasku zapewni odpowiednie oświetlenie do śledzenia tekstu. W strefie relaksu, w której spędza się wieczory filmowe warto zamontować kinkiety lub źródła światła o delikatnym, stłumionym blasku. Umieszczone w tle za kanapą zapewnią przyjemny i relaksujący półmrok.

Oświetlenie salonu

Modne i praktyczne rozwiązania

Dobierając oświetlenie salonu warto dopasować je do stylu aranżacji. Aktualne trendy postulują tworzenie przyjaznych przestrzeni ułatwiających zrelaksowanie się. Modny salon powinien zapewniać domownikom poczucie bezpieczeństwa. Przemyślany dobór lamp umożliwi stworzenie wyjątkowego wystroju wnętrza.