Czy warto kupić łóżko 90×200 dla dziecka?

łóżko dla dziecka 90x200

Łóżko dla dzieci 90×200 to doskonały wybór dla osób, które myślą perspektywicznie. Kupując pełnowymiarowe łózko pojedyncze dla dziecka możesz cieszyć się jego funkcjonalnością przez wiele lat. Odpowiednie zarówno dla chłopca jak i dziewczynki łóżko dziecięce doskonale sprawdzi się w przestronnym pokoju dziecięcym i młodzieżowym. 

Łóżka dla dzieci 90×200 – od jakiego wieku odpowiednie?

Łóżko dziecięce 90×200 jest odpowiednie zarówno dla dziecka jak i osoby dorosłej. Umożliwiające komfortowy wypoczynek łóżko dla dziecka będzie odpowiednie nawet w okresie intensywnego wzrostu. Dla małego dziecka może jednak wydawać się zbyt duże. Jeśli chcesz przyzwyczaić dziecko do spania w łóżku o szerokości 90 cm najlepiej zrobić to z pomocą barierki ochronnej, montowanej na jego brzegu. Świetnie sprawdza się demontowalna barierka, montowana na całej długości drugiego, dłuższego boku łóżka. Dziecko w wielu przedszkolnym i wczesnoszkolnym z pewnością szybko przyzwyczai się do łóżka o standardowej szerokości. Przykładowe łóżka możesz znaleźć na – https://interbeds.pl/lozka-dzieciece-90×200.

łóżko dla dziecka 90x200

Przez ile lat posłuży łóżko 90×200 dla dziecka?

Jeśli zdecydujesz się na zakup łóżka 90×200 dla dzieci, warto zaplanować wymianę na tego typu mebel, gdy dziecko ma 5, 6 lub 7 lat. Wtedy, po okresie korzystania z łóżeczka niemowlęcego i dziecięcego (70×160) przez okres szkoły podstawowej i ponadpodstawowej będzie wygodnie korzystało z mebla. Łóżko 90×200 dla dziecka jest zatem inwestycją na ponad dziesięć lat użytkowania. 

Z jakiego materiału warto kupić łóżko dziecięce?

Przy wyborze mebli dla dziecka ważna jest trwałość i bezpieczeństwo zastosowanych materiałów. Warto wziąć również pod uwagę ponadczasowe kształty oraz kolorystykę wystroju pomieszczenia, by dziecko kilkuletnie było zadowolone z wyglądu pokoju, a nastoletnie mogło z łatwością dostosować wygląd łóżka i całego pomieszczenia do swoich, zmieniających się upodobań. Świetnie sprawdza się łóżko dla dziecka 90×200, wykonane z:

  • drewna,
  • metalu,
  • płyty meblowej laminowanej.

Wybierz produkt, wykonany z atestowanych materiałów, zapewniających bezpieczeństwo użytkowania.