Na co zwrócić uwagę wybierając fotel komputerowy?

Fotele obrotowe

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia stanowiska komputerowego jest odpowiednio dobrany fotel. Ma on za zadanie nie tylko zapewnić komfort podczas pracy przy komputerze ale także zadbać o zdrowie użytkownika i zapewnić  utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Dlatego tak ważne jest kierowanie się zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii podczas wyboru idealnego.

Czym kierować się wybierając idealny fotel do pracy przy komputerze?

Zarówno fotele do pracy jak i fotele komputerowe powinny być wyposażone w kółka, które pozwolą na wygodną i bezpieczną zmianę położenia ciała względem biurka. Wybierając fotele obrotowe warto postawić na podstawę pięcioramienną, ponieważ taka zapewni największe bezpieczeństwo i zminimalizuje ryzyko przewrócenia się.

Fotele do biurka powinny posiadać opcję regulacji wysokości, która zapewni odpowiednie ułożenie stóp na podłodze oraz da możliwość dopasowania wysokości siedziska do powierzchni oraz wysokości biurka. Dzięki tej możliwości, fotel może być użytkowany przez wiele osób o różnym wzroście. Ważne jest także wygodne i anatomiczne oparcie, które utrzyma odpowiednią postawę oraz dopasuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się fotele obrotowe z możliwością regulacji kąta odchylenia oparcia, a także jego zagłówka.

Fotele obrotowe

Dodatkowe wyposażenie ergonomicznego fotela

Najbardziej ergonomiczną postawę podczas pracy przy biurku lub gry na komputerze zapewni wyposażenie fotela komputerowego w podłokietniki. Sprawdzają się one doskonale w przypadku osób korzystających w dużych ilościach z klawiatury oraz myszki. Dobrym rozwiązaniem są fotele z opcją regulacji podłokietników. Komfort pracy poprawia też zakup dodatkowego podnóżka, który zapewnia odpowiednie ułożenie stawów skokowych oraz kolanowych. Co ważne, korzystanie z podnóżka nie hamuje krążenia krwi w nogach, co zmniejsza ryzyko powstawania chorób układu krążenia.