Panele tapicerowane – przytulne i eleganckie wnętrze

panele tapicerowane

Spójne pod względem kolorystycznym wnętrza to sposób na uzyskanie aranżacji odznaczających się elegancją i dobrym smakiem. Dlatego wybór takich elementów jak okien, drzwi, parapetów, paneli tapicerowanych czy podłogowych powinien być dobrze przemyślany i dokonywany w jednym czasie.

Drewno i kamień

Drewno oraz kamień to materiały najczęściej wykorzystywane do wykańczania wnętrz. Nie dość, że odznaczają się wyjątkową jakością, estetyką i wytrzymałością, to również współgrają ze sobą pod względem kolorystycznym. Drzwi oraz ościeżnice wykonane z drewna są eleganckie i trwałe, a szeroki wybór tego rodzaju akcesoriów sprawia, że również pod względem kolorystycznym można dopasować je idealnie do drewnianej podłogi czy kamiennych parapetów. Idealnie wpisują się w nowoczesne i minimalistyczne wnętrza.

Panele na podłodze i na ścianach

Bardzo często drzwi i parapety kolorystycznie współgrają z tym, co dzieje się na podłogach i ścianach. Panele podłogowe oraz panele tapicerowane mogą mieć ten sam kolor lub zbliżony do koloru drzwi i ościeżnic. Dzięki temu uzyskuje się harmonijne pod względem wizualnym wnętrze, które również jest wyjątkowo eleganckie. Panele tapicerowane na ściany pozwalają również uzyskać nowoczesny i designerski efekt 3D.

Dobierz materiały wykończeniowe zgodnie ze swoimi oczekiwaniami

Wszystkie dodatki powinny być dobrze przemyślane – tylko wtedy całość jest harmonijna i tym samym również elegancka. Drzwi, ściany, futryny, parapety czy panele tapicerowane na ścianach powinny realizować jeden styl z zakresu aranżacji wnętrz – to decyduje o estetyce oraz funkcjonalności urządzanego wnętrza.