Zalety rozkładanej sofy

Kanapa-sztruksowa-rozkladana-FLUFF

Wiele osób, które stoją przed wyborem sofy do salonu wybiera taką z funkcją spania. Sofa rozkładana do salonu to idealne rozwiązanie, nawet jeśli mieszkanie jest spore, a w sypialni znajduje się duże łóżko.

Po pierwsze: dodatkowe miejsce do spania

Niezapowiedziani goście z daleka, dawno niewidziani przyjaciele, babcia, która zostaje na noc, by od rana zająć się dziećmi – to dla tych osób w każdym domu przyda się dodatkowe miejsce do spania. Sofę można szybko rozłożyć i wygodnie się na niej wyspać

Rozkładana sofa to świetny wybór dla miłośników filmowych seansów. Dzięki temu mogą spędzić komfortowej pozycji wieczór przed telewizorem. A gdy dzieciom zdarzy się zasnąć podczas maratonu bajek, wystarczy je przykryć i mogą wygodnie spać do rana.

Po drugie: zamykany pojemnik

sofa rozkładana do salonu granatowa

W każdym domu przydają się schowki, skrytki i zamykane szafki na drobiazgi. W sofie rozkładanej dostępny jest pojemnik – teoretycznie na dodatkowy komplet pościel, w praktyce można trzymać tam sezonowe ubrania, koce albo firanki z zasłonami.

Wiele zależy od tego, jak duże jest mieszkanie. Do pojemnika w kanapie można schować nieużywane ubranka albo zabawki dzieci. Solidny pojemnik rozkładanej sofy pomieści książki i drobny sprzęt agd, który jest rzadziej używany.

Czym się kierować przy wyborze rozkładanej sofy?

Jeśli sofa od czasu do czasu ma być miejscem do spania, dobrze wybrać taką, w której wypełnienie jest twardsze. Najlepszy będzie materiał, który nie będzie się wycierał. Ważne są również mocowania i zawiasy, które poruszają się podczas rozkładania mebla.Warto zwrócić uwagę na ich trwałość – najlepiej by były metalowe.