Co postawić na komodzie i jak ją ozdobić?

komoda

Niskie masywne meble – stoły, szuflady, komody – wymagają dekoracji. Dobrze dobrany wystrój odmienia całe otoczenie. Ozdobić można nie tylko blat mebla, ale również ścianę nad nim. Dekoracja ścian nie jest jednak obowiązkowa.

Co postawić na komodzie, by wypełnić pustkę i stworzyć piękno?

Co postawić na komodzie? Pewne zasady są uniwersalne i warto się do nich stosować stosować. Zawsze łatwiej jest pracować z pewnym wzorem. Dla niezdecydowanych nowicjuszy wyjściem jest dobrze ugruntowany schemat.

Formuła wystroju: Oprawa + dzieło sztuki + obiekt dekoracyjny

komoda do sypialniNależy pamiętać, że każdy z elementów tej formuły może być osobnym obiektem lub grupą.

  • Oprawa. Najczęściej spotykana jest lampka biurkowa. Ale zamiast elektrycznej oprawy oświetleniowej można użyć lampionu ze świecami, kandelabru, grupy ozdobnych świec itp.
  • Dzieło sztuki. To ma być obraz lub reprodukcja. Możliwe są jednak różne warianty: mogą to być plakaty, fotografie (w tym rodzinne), panele, kolaże itp. Możesz zastąpić obraz lustrem
  • Przedmiot dekoracyjny. Zazwyczaj jest to coś prostego i ładnego lub coś efektownego, ciekawego i oryginalnego. Na przykład, wazon z kwiatami, grupa wazonów, statuetka, szkatułka, zegar stołowy, globus, itp. Aby ta część dekoracji była wyższa, obiekt jest umieszczony na stosie książek. Jest to kolejna często stosowana technika

Niektóre elementy tego schematu dekoracyjnego – obraz, plakat, lustro, zegar itp. – Niektóre elementy tego schematu dekoracyjnego, takie jak obraz, lustro, zegar itp. mogą być umieszczone nad komodą (czyli na ścianie), a nie na niej. Nisko wiszący obiekt jest częścią ogólnej kompozycji.

Warto również zobaczyć propozycje co postawić na komodzie proponowane przez SFMeble.

Zasada trzech

Teraz porozmawiajmy o liczbie elementów dekoracyjnych. Również w tym przypadku nie ma ścisłego kanonu. Ale wielu przestrzega zasady trzech (lub zasady liczb nieparzystych).

Mówi ona, że kompozycje z nieparzystą liczbą elementów są bardziej atrakcyjne i efektywne, a także lepiej zapadają w pamięć. Dotyczy to w równym stopniu grup składających się z trzech, pięciu, siedmiu lub dziewięciu elementów. Ale dla małych powierzchni (blat komody należy do tej kategorii), trzy lub pięć jest lepsze. Im mniejsza liczba kawałków, tym łatwiejsze jest to zadanie. Jest to ważne dla początkujących. Ogólnie rzecz biorąc, lepiej zacząć od trzech – później skład można rozszerzyć w razie potrzeby.