Czy warto kupić ościeżnicę regulowaną?

ościeżnica regulowana

Na rynku kupić można ościeżnice stałe oraz regulowane. Te pierwsze przeznaczone są przede wszystkim do podwieszania skrzydeł przylgowych. Wykonuje się jest z płyt pilśniowych bądź materiałów drewnopochodnych. Ponadto można je zamontować przy zastosowaniu pianki montażowej. W przypadku, gdy nie ma możliwości zastosowania stałej ościeżnice, wybiera się regulowaną opcję, która jest bardzo funkcjonalna. Niestety jest droższa od stałej, jednakże warto rozważyć jej zakup.

Ościeżnica regulowana – jaka powinna być?

Bardzo popularne są ostatnio ościeżnice regulowane przylgowe. Warto zaznaczyć, że konstrukcja takiej ościeżnicy złożona jest z płyty MDF oraz wiórowej. Trzeba też dodać, że opaski obejmujące mają sześć bądź osiem centymetrów. Montowane są przy zastosowaniu pianki montażowej. Warto też dodać, że zastosowanie ościeżnicy regulowanej powinno zagwarantować możliwość objęcia grubości ściany nawet do 65 centymetrów. Dodatkowo taka wersja ościeżnicy jest chętnie wybierana, ponieważ gwarantuje bardzo prosty i szybki montaż. Każda osoba powinna bez trudu sobie z nim poradzić. Nie trzeba mieć specjalnych zdolności manualnych, żeby zamontować funkcjonalną ościeżnicę regulowaną. Warto też pamiętać, że po jej zamontowaniu nie trzeba obawiać się o obróbkę tynkarską, bowiem nie występuje taka potrzeba – opaski obejmujące powinny zakryć cały nieestetyczny obszar.

ościeżnica regulowana

Czy warto kupić ościeżnicę regulowaną?

Wiele osób zastanawia się, jaki rozmiar powinna mieć ościeżnica regulowana. Warto zaznaczyć, grubość muru powinna wynieść minimum 100 milimetrów. Ponadto ościeżnica regulowana musi być zrobiona z solidnych materiałów. Takie rozwiązanie powinno wytrzymać przez długi okres. Dlatego najlepiej będzie ją zamówić od sprawdzonego i renomowanego producenta. Ościeżnica regulowana dostępna jest w przystępnej cenie.