Lampy sufitowe- tradycyjne czy nowoczesne?

lampy sufitowe

Lampy sufitowe są niezbędne w każdym mieszkaniu oraz domu. Warto wiedzieć, że takie lampy można jednak znaleźć w wielu różnych kolorach oraz modelach. Do wyboru są opcje tradycyjne oraz nowoczesne, które zachwycają kształtami. Na jaką lampę się zdecydować do swojego mieszkania, salonu czy też kuchni? Warto przekonać się o tym, jak można dobierać idealnie lampy do swojego pomieszczenia. Na co warto postawić?

Lampy sufitowe- gdzie sprawdzi się tradycja?

Tradycyjne lampy sufitowe charakteryzują się nieco skromniejszą stylistyką niż nowoczesne. Mają one proste bryły oraz zazwyczaj są jednokolorowe. Takie propozycje sprawdzą się idealnie w pomieszczeniach, gdzie meble oraz cały wystrój również jest bardziej tradycyjny. W kuchni mogą sprawdzić się proste żyrandole, które będą jednolitego koloru. Jeśli szuka się efektowniejszego modelu, to warto zwrócić uwagę na żyrandole z dodatkiem srebrnych lub złotych elementów. Warto także wiedzieć, że tradycyjne klosze lamp można znaleźć w połączeniu w szykowanym wykończeniem, które sprawi, że lampa stanie się elementem ozdobnym, a nie tylko funkcjonalnym.

Lampy sufitowe- nowoczesny styl oświetlenia

Lampy sufitowe można znaleźć także w bardzo nowoczesnych formach. Czym takie formy się charakteryzują? Są one:

  • O dynamicznym kształcie,
  • kształt nie musi być symetryczny,
  • wygięte w fantazyjne formy,
  • nierzadko są dekoracyjne,
  • skupiające na sobie uwagę,
  • wykonane z przeróżnych tworzyw,
  • dostępne w różnych kolorach.

Nowoczesne lampy sufitowe mogą być wykonane z metalu, ale nie tylko. Można też znaleźć propozycje, które będą wyglądały jak wykonane z materiału. Dobrze dobrana lampa może uzupełnić każdy styl, niezależnie od tego, czy mowa o stylu industrialnym, skandynawskim, retro, czy też vintage, bądź loftowym. Propozycji jest mnóstwo od mniejszych lamp, po te większe. Warto przekonać się, że lampy to nie tylko urządzenie dające światło, ale też istotny element wystroju, który może mieć spore znaczenie.