Czym wyróżniają się gałki do szafek?

złota gałka meblowa - uchwyt

Przy projektowaniu kuchni, a dokładniej mówiąc przy wybraniu frontów należy skupić się na uchwytach, które odgrywają bardzo ważną rolę. Umiejętnie dobrane uchwyty i gałki do mebli muszą oczywiście idealnie pasować do stylu wybranych mebli. Szczególną uwagę należy zwrócić nie tylko na kształt, ale również na rozmiar. Jak łatwo się domyślić ogromną rolę odgrywa również materiał z którego wykonane są gałki do szafek kuchennych.

Moda na niezawodne uchwyty relingowe

Najprostszym rozwiązaniem są oczywiście niezawodne uchwyty relingowe na białych frontach. Jest to bardzo uniwersalne i praktyczne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się praktycznie w każdej kuchni. Na szczególną uwagę zasługuje szeroki i zróżnicowany wybór długości. W ostatnim czasie bardzo modne jest zestawienie ze sobą kilku różnych długości. Krótsze uchwyty stosuje się w szafkach górnych, a dłuższe modele można spotkać w szufladach. Warto wspomnieć także o tym, że uchwyty do mebli pokojowych mocowane są nie tylko pionowo, ale również poziomo.

Design ma znaczenie

W obecnym sezonie rekordy sprzedaży biją uchwyty do szafek w kolorach aluminium. W nowoczesnej kuchni idealnie sprawdzi się także ponadczasowa satyna oraz chrom. Nowością na rynku są uchwyty do mebli pokojowych w odcieniu antycznej miedzi. Tego typu produkty są idealnym wyborem dla zagorzałych miłośników loftowych kuchni. W klasycznych wnętrzach spotkać można także pozłacane gałki do mebli, ale pamiętać należy o tym, że nie pasować będą one do wszystkich wnętrz.