Nowoczesne stoliki kawowe do salonu

stolik kawowy

Jak urządzić salon w stylu nowoczesnym? Przede wszystkim należy postawić na funkcjonalność i praktyczne rozwiązania. W salonie powinien być kąt do wypoczynku, relaksu przy kawie oraz miejsce do spotkań ze znajomymi.

Stolik kawowy do salonu

Oprócz kanapy, która musi być wygodna, w salonie nie może zabraknąć stolika kawowego. W zależności od wielkości salonu może być on przystosowany dla dwóch osób lub większego grona. Dostępne są stoliki okrągłe, kwadratowe oraz prostokątne. Producenci oferują stoliki na jednej nodze, trzech i czterech. Bardzo ciekawie prezentują się druciane stoliki kawowe. Tego typu mebel doskonale wpasowuje się w nowoczesne aranżacje. Jest to także znakomite uzupełnienie stylu loftowego. Druciany stolik kawowy z drewnianym blatem świetnie będzie wyglądać również w klasycznych wnętrzach.

Jak wybrać stolik do salonu?

Stolik przede wszystkim musi mieć odpowiednią wysokość. Najczęściej wybierane są stoliki o wysokości od 40 do 60 centymetrów. Wszystko zależy od rodzaju i wysokości sofy, przy której stolik będzie stać. Stolik powinien pasować do wnętrza i aranżacji. Musi także być ustawiony w odpowiednim miejscu, aby był do niego wygodny dostęp. Są trzy zasady, które należy wziąć pod uwagę:
– odległość od stolika do kanapy powinna wynosić około 50 cm
– w przypadku ustawienia stolika przy sofie, jego wielkość powinna być o połowę krótsza niż powierzchnia sofy
– wysokość stolika najlepiej dopasować do wysokości siedziska.
Oczywiście istotną rolę odgrywa również wygląd stolika. W sklepach można znaleźć różne modele, które z łatwością wpasowują się we wnętrza w każdym stylu. Drewniany stolik pięknie wygląda i pasuje do wnętrz rustykalnych. Stolik ze szklanym blatem idealnie sprawdzi się w nowoczesnym wystroju. Drewniany blat z metalowymi wykończeniami i nogami to najlepsza opcja do salonu urządzonego w stylu industrialnym.