Jak dobrać lampy boho?

lampy boho

Styl boho cieszy się niepohamowanym poparciem i z chęcią zapraszany jest do wnętrz. Zyskał popularność dzięki łączenia natury z robótkami ręcznymi oraz sielskim wyglądem. Można w całości aranżować nim wnętrza i dawać się ponieść wyobraźni, ale także łączyć używając samych dodatków. Wyborów jest wiele, ale z pewnością każdy doda przytulności pomieszczeniom. Jak dobrać lampy boho do różnych stylów i na co zwrócić uwagę podczas wyborów?

Z miłości do przyrody

Styl Bohemian łączy w sobie uważność na naturę i przenoszenie klimatem nad słomiane chatki Balii. Dzięki temu rozkochał w sobie miłośników podróży i przyrody. Lampy boho robione są głównie ze słomy, rattanu, rafii, juty lub drewna. Czyli materiałów, które nie pochodzą ze sztucznej produkcji. Pojawiają się w ciepłych i neutralnych odcieniach. Dzięki temu idealnie wpasują się do większości stylów i dopełnią nie tylko boho.

Podstawowe wzory i modele

Lampy boho są szeroko dostępne i łatwo znaleźć tą pożądaną. Pojawiły się w większości sklepów budowanych z dekoracjami, online, jak i stacjonarnie. Najpowszechniejszą jest lama z bambusu o lekko zaokrąglonej formie lub rattanowa w kształcie kapelusza. Drewniane kinkiety wybierane są do sypialni, tak samo, jak papierowe lampki. Bardziej designerskimi rozwiązaniami jest użycie lampy z liści kokosowych lub do sauny, ale także typu Rope. Makramy dopełniają ten styl i dlatego przeniosły się nawet na lampy. Można je zakupić lub zrobić samemu z bawełnianego sznurka. Lampy boho to głównie naturalność i dlatego tak często wybierane są do wnętrz.