Listwy przyblatowe metalowe czy aluminiowe?

blat w kuchni - przykładowa aranżacja

Aby wybrać porządne listwy przyblatowe warto zwrócić uwagę nie tylko na ich design i cenę, ale również na materiał z którego są wykonane. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się listwy metalowe i aluminiowe.

Czym wyróżniają się listwy przyblatowe metalowe?

Metalowa listwa przyblatowa kuchenna wyróżnia się oczywiście bardzo wysoką wytrzymałością na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu nawet po wielu latach użytkowania prezentować będą się bardzo okazale. Pamiętać należy jedynie o tym, aby postawić na listwy metalowe, które są zabezpieczone przed korozją. Dużym atutem metalu jest to, że jest to materiał odporny na wysokie temperatury. Ma to olbrzymie znaczenie przede wszystkim wtedy, gdy listwa będzie wykorzystywana w kuchni. Największą wadą jest dość wysoka cena, dlatego też nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup.

Czym charakteryzuje się listwa przyblatowa aluminiowa?

Aluminiowe listwy przyblatowe są bardzo często wykorzystywane w nowoczesnych i klasycznych kuchniach. Dzięki odporności na wysokie temperatury bez problemu można je zamontować blisko kuchenki. Nowoczesne listwy przyblatowe z aluminium wbrew pozorom można w prosty sposób przyciąć na dowolny rozmiar. Godne polecenia są modele, które posiadają specjalne paski silikonu – zobacz np. listwy przyblatowe na tej stronie https://www.belmeb.pl/akcesoria-meblowe/listwa_przyblatowa.html. W dużej mierze to właśnie dzięki nim można liczyć na idealne przyleganie do ściany.

Oryginalna listwa przyblatowa kuchenna jest bardzo prosta w montażu, dzięki czemu praktycznie każdy sobie z nimi poradzi. Olbrzymia popularność wynika z atrakcyjnej ceny i szerokiej oferty wzorów do wyboru.