Jak odnowić meble? Pomaluj je!

Jak odnowić meble

Coraz więcej osób decyduje się na odnowienie mebli. Nawet po zastosowaniu najlepszego środka ochronnego, w pewnym momencie meble równych typów będą wymagały odnowienia. Wykończenie niektórych miejsc w meblach może z czasem i przy regularnym użytkowaniu ulec zużyciu. Dobra wiadomość jest taka, że dzięki renowacji mebli można sprawić, że zabytkowe meble znów będą wyglądały jak nowe. Musimy być bardzo ostrożni przy renowacji naszych mebli. Nie powinniśmy tego robić tylko dlatego, że możemy, ale tylko wtedy, gdy mamy dobry powód. Dowiedz się, jak odnowić meble, postępując zgodnie z poniższymi prostymi instrukcjami.

Dlaczego warto odnowić meble?

W porównaniu z niektórymi bardziej współczesnymi meblami, starsze meble są często wykonane z wysokiej jakości materiałów i wymagają jedynie odrobiny troski. Niezależnie od tego, czy jest to przestarzały mebel, który już Ci się znudził, czy zabytkowy skarb, który zdobyłeś przekopując się przez wszystkie zakamarki i sklepy, odnowienie go z pewnością pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Nie mówiąc już o tym, że otrzymasz coś jedynego w swoim rodzaju i spersonalizowanego.

Czynności przed malowaniem

Jak odnowić meble

Najbardziej czasochłonnym aspektem odnawiania mebli drewnianych jest usunięcie poprzedniego wykończenia. Starą farbę i lakier należy usunąć za pomocą papieru ściernego lub chemicznych środków do usuwania lakieru. Do usuwania lakieru można również użyć pistoletów termicznych, które czasami są przydatne przy usuwaniu twardego wykończenia. Meble o grubym, gęstym wykończeniu będą wymagały więcej czasu do usunięcia. Może być również konieczne odcięcie nadmiaru drewna na meblach i posprzątanie wokół kawałków.

Jaką farbą pomalować meble

Farba jest bardzo ważną częścią każdego mebla. Niezależnie od tego, czy jest to drewno, metal czy plastik, farba może stworzyć najpiękniejsze meble. Dobre malowanie może sprawić, że mały mebel będzie wyglądał tak, jakby całe pomieszczenie zostało pomalowane jednym pędzlem. Na rynku dostępne są różne rodzaje farb, ale wszystkie z nich można stosować do dekorowania i dekorowania mebli. Farby te zostały zaprojektowane przez różne firmy z różnych krajów, które wymyśliły różne rodzaje farb do różnych celów. Niektórzy producenci farb próbowali wykorzystać swoją kreatywność w projektowaniu farb, dzięki czemu zyskały popularność wśród klientów. Jeśli masz nadmiar farby lateksowej, możesz jej użyć także do malowania mebli. Do naprawy mebli farby lateksowe lub akrylowe na bazie wody są lepsze niż farby olejne. Schną szybciej, są trwalsze i łatwiejsze do usunięcia, jeśli chcesz później odnowić meble.

Jak pomalować lakierowane meble na biało?

Podczas malowania mebli na biało ważne jest nałożenie dobrego podkładu blokującego plamy. Odpowiedni podkład zapobiegnie przeciekaniu plam i poprawi krycie. Czyszczenie i przygotowanie to również pierwsze kroki w procesie malowania nieskazitelnie białego mebla. Jest to najbardziej istotny etap, zwłaszcza jeśli pracujesz z białą farbą, Nie chcesz przecież nakładać świeżej warstwy białej farby na powierzchnię, na której jest brud, brud i tłuszcz. Niezbędne jest czyszczenie przy użyciu środków czyszczących. Po wyczyszczeniu możesz spokojnie przejść do malowania.

Jak pomalować stare meble?

Jak odnowić meble

Zacznij od drobnych elementów, takich jak drzwi, jeśli produkt je posiada. Najpierw pomaluj krawędzie drzwi, a następnie listwy i panele. Nałóż farbę na powierzchnię i rozprowadź ją równomiernie za pomocą pędzla. Aby uzyskać równomierne pokrycie, maluj pędzlem z lewej i prawej strony, a następnie w górę i w dół. Po ukończeniu przejdź do górnej i dolnej szyny, a następnie do bocznych słupków. Po zakończeniu malowania drzwi można przejść do konstrukcji otaczającej. Po ukończeniu przodu pomaluj części boczne, a następnie wykończ górną część.