Stolik wykonany z lameli – designerski i solidny mebel do salonu

stolik kawowy Borneo

Deski lamelowe dekoracyjne to już nie tylko efektowne ściany czy sufity, ale również fronty mebli, przepierzenia i meble. Idealnie wpisują się zarówno w nowoczesne, jak i klasyczne wnętrza, a szeroki wybór kolorów ułatwia dopasowanie ich do pozostałych elementów wystroju.

Lamele dekoracyjne – co to takiego?

Deska lamelowa to cienka listwa, która może się różnić zarówno pod względem szerokości jak i wysokości. Ponadto różnice mogą również pojawiać się w kwestii materiału, z jakiego zostały wykonane, a także zastosowanej kolorystyki. Montuje się je pionowo lub poziomo przede wszystkim na ścianach i sufitach w grupach, w niedużych odległościach od siebie. Popularne staje się także wydzielanie za pomocą lameli stref w salonach czy biurach. Uzyskane efekty są wyjątkowe – nic więc dziwnego, że lamele pojawiają się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach, coraz częściej także jako element mebli.

Ścianki meblowe, szafy i stoliki z lamelami

Deski lamelowe pojawiają się także jako element mebli – mogą między innymi zdobić ich fronty. Natomiast stolik kawowy Borneo to dowód na to, że deska lamelowa może być wykorzystana w jeszcze bardziej wyjątkowy sposób. Dzięki temu znacznie łatwiej uzyskać we wnętrzu spójną kolorystycznie i stylistycznie całość. Stolik wykonany z lameli to nie tylko efektownie zastosowane dekoracyjne listewki, ale również solidny i funkcjonalny mebel do salonu (szczegóły tutaj).

stolik kawowy Borneo

Jak wybrać stolik kawowy Borneo?

Stolik wykonany z lameli dostępny jest w różnorodnej kolorystyce, która całkowicie odpowiada współczesnym trendom w aranżacji wnętrz. Warto więc przede wszystkim kolorystycznie dopasować go do już posiadanych w pokoju mebli czy lameli, ponieważ jego designerski wygląd idealnie wpisuje się zarówno w nowoczesne, jak i klasyczne style, a chłodnym klimatom dodaje ciepła i przytulności.