Jak wybrać witrynę do salonu?

witryna

Aktualnie bardzo chętnie stawimy na przestronne i nowoczesne salony, gdzie często dobieramy gustowne witryny. Okazuje się, że salon jest głównym miejscem spotkań całej rodziny, dlatego warto zadbać o przytulną atmosferę. Poza strefą do wypoczynku bardzo ważne są meble, które pełnią wiele funkcji. W tym przypadku dominują jasne kolory, które optycznie powiększają wnętrze. Witryna sprawdzi się praktycznie w każdej aranżacji, dodając przestrzeni gustu i stylu. Jak dobrać idealną witrynę? O czym pamiętać?

Witryna w małym salonie

Jeśli posiadamy mały salon, także bez problemu dobierzemy unikalną witrynę, jaka przeciągnie uwagę. Przed zakupem zastanówmy się, gdzie postawimy mebel i jakie funkcje będzie on pełnił. Niewielki pokój nie potrzebuje dużej ilości  aranżacji, gdyż z pewnością zależy nam na zachowaniu odpowiedniej ilości przestrzeni. Zbyt duża ilość mebli może przytłoczyć wnętrze i dodatkowo je pomniejszać. W małym salonie sprawdzą się meble w jasnych kolorach – biel, beż, odcienie drewniane. W sytuacji, gdy chcemy postawić tutaj witrynę, dobrze jest postawić na zaokrąglone kształty. Bardzo ciekawym pomysłem są meble z błyszczącą nawierzchnią, które doskonale będą rozpraszać światło. 

witryna

Witryna w dużym salonie

W dużym salonie mamy nieco więcej pola do popisu. Nie musimy zbytnio zastanawiać się nad ilością mebli, jednak tutaj także nie warto przesadzać. Witryna w dużym pokoju bardzo dobrze się sprawdzi i szykownie się  zaprezentuje. Za pomocą przeszklonych frontów z łatwością wyeksponujemy różnorodne pamiątki, zdjęcia, czy też książki. To nie lada frajda dla każdego miłośnika porcelany, sztuki, czy niewielkich gadżetów. Co ciekawe, nowoczesne witryny posiadają też funkcje podświetlania LED, co wieczorem daje unikalne efekty. 

Nowoczesne witryny w salonie dodadzą wnętrzu charakteru i subtelności. To mebel ponadczasowy, który sprawdzi się praktycznie w każdej aranżacji. Sporo możliwości zyskujemy w większych pokojach, gdzie witryna spełni swoją rolę. Podczas zakupu postawmy na dobrą jakość.