Jakie rodzaje mają drzwi przesuwne i dla kogo będą wyborem idealnym?

Drzwi przesuwne

Urządzenie wygodnego i ładnego mieszkania to niełatwe zadanie. Szczególnej problematyczne mogą być pokoje, które nie mają za dużo miejsca. To je trzeba rozplanować jak najlepiej, aby móc w pełni się nimi cieszyć. Często powstaje problem z drzwiami, które po otwarciu albo zajmują za dużo miejsca, albo w ogóle nie da się ich otworzyć. Z pomocą przychodzą drzwi przesuwne! To nowoczesne i stylowe rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić dużo przestrzeni. Jaki rodzaj wybrać i gdzie najlepiej się sprawdzą?

Rodzaje drzwi przesuwnych do pokoju

Drzwi przesuwne niosą ze sobą wiele zalet, dlatego warto wiedzieć, jakie są możliwości ich montowania. Na rynku aktualnie można spotkać się z dwoma wersjami montażu – naścienną i wewnątrzścienną. 

  • Naścienna – jest prostsza w montażu, choć zajmuje nieco więcej miejsca. Po otwarciu drzwi przesuwane są na ścianę obok i łatwo dopasowują się do pokoju.
  • Wewnątrzścienna – zajmuje mniej miejsca, ale wymaga wykucia wnęki w ścianie, w którą będą się chować drzwi, co znacznie utrudnia ich montaż.
Drzwi przesuwne

Dla kogo sprawdzą się drzwi przesuwne? 

Drzwi rozsuwane do pokoju to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie nowoczesność i przemyślane rozwiązania. Dzięki takiej budowie można zaoszczędzić dużo miejsca i nawet małe pokoje staną się bardziej przestrzenne. Drzwi przesuwne dostępne są w wersjach ze szkła, drewna czy nawet sklejki. To pozwala na wiele różnorodnych aranżacji, takie modele sprawdzą się w każdym domu. Świetnie sprawdzają się w oddzielnych przestrzeniach typu garderoba. Takie drzwi pozwolą na zachowanie prywatności, a przy tym nie przytłoczą całego pomieszczenia. Są także niezastąpione w przypadku osób niepełnosprawnych, szczególnie tych, które poruszają się na wózku. Dzięki swojej konstrukcji są lekkie do otwierania i nie mają progów.